Darmowa dostawa od 250 zł.
Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Przewaga podkładu korkowego nad piankowym

08.02.2022
#PODKŁAD KORKOWY

W dzisiejszych czasach przeprowadzenie remontu jest proste i przyjemne. Warto jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu wciąż pozostaje planowanie i dobieranie rozwiązań, które wyróżniają się wysoką jakością. Jeśli decydujemy się na ułożenie nowej podłogi, wykonanej np. z paneli, konieczne staje się przygotowanie powierzchni i zastosowanie odpowiedniego podkładu. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest podkład korkowy. Czym się wyróżnia? I dlaczego jest tak polecany? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Dlaczego warto wybrać podkład korkowy?

Podkłady z korka technicznego dostępne są w formie wygodnej rolki. Produkt ten ceniony jest przede wszystkim za swoje doskonałe parametry: świetnie tłumi hałasy, ma właściwości antystatyczne, doskonale znosi działanie promieni UV, nie blaknie, a przy tym jest odporny na działanie wilgoci, pleśni i grzybów. Podkład korkowy wyróżnia się także dobrą wytrzymałością na rozciąganie, a w przypadku pożaru nie rozprzestrzenia ognia i toksycznych gazów. Produkt ten sprawdzi się w wielu sytuacjach, przedłużając żywotność, wytrzymałość i komfort użytkowania podłóg.

Co ważne, podkład korkowy produkowany jest zgodnie z zasadami ekologii. Cały proces odbywa się praktycznie bez emisji szkodliwych zanieczyszczeń, zużycie energii jest bardzo niskie, a sam materiał pozyskiwany jest z drzew i to w sposób, który nie jest dla nich szkodliwy. Warto także pamiętać, że mata korkowa dostępna jest w cenie korzystnej dla portfela. 

Przewaga podkładu korkowego nad piankowym - co warto wiedzieć?

Wspomniane wyżej zalety świadczą o tym, że podkłady korkowe to naprawdę świetne rozwiązanie. Nie są jednak jedyną opcją. W związku z tym wiele osób zastanawia się m.in. nad tym, jaka jest przewaga podkładu korkowego nad podkładem piankowym?

Eksperci podkreślają, że podkłady piankowe także mają wiele zalet, takich jak idealna gładkość, czy możliwość zastosowania w przypadku ogrzewania podłogowego. Produkt ten posiada jednak poważne ograniczenia, które mogą mieć wpływ na przeprowadzany remont. O co dokładniej chodzi? Praktyka pokazuje, że podkłady piankowe to w większości dość delikatne propozycje o niższej jakości, które szybko tracą swoją trwałość, a co za tym idzie także funkcjonalność. To z kolei może wiązać się z koniecznością wymiany całej podłogi w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo parametry dotyczące izolacji cieplnej i izolacji akustycznej kształtują się na średnim poziomie, a sam produkt wykonany jest z tworzywa sztucznego, które nie jest przyjazne dla środowiska. 

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki warto więc wybrać podkład korkowy, który łączy w sobie szereg zalet i świetnie sprawdza się w każdej sytuacji. 

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki