Darmowa dostawa od 250 zł.
Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Listwy jako ważny element wykończenia podłóg

18.11.2021
#LISTWA PODŁOGOWA

Podłoga to jeden z ważniejszych elementów wykończenia każdego domu czy mieszkania. Panele laminowane, winylowe, a może podłoga drewniana? To tylko jedno z pytań, które zadają sobie osoby, urządzające czy remontujące salon albo sypialnię. Warto pamiętać, że każda posadzka wymaga wykończenia listwą przypodłogową. To bardzo ważny element, który pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale również estetyczne. Dlaczego listwy są ważnym elementem wykończenie podłóg i jak je dobrać?

Jakie są funkcje użytkowe listew podłogowych? 

Wiele osób poszukując idealnego pokrycia podłóg, zastanawia się przede wszystkim, czy wybrać panele laminowane, czy może podłogę drewnianą. Zastanawiając się nad tym, które rozwiązanie będzie najlepsze, należy również pamiętać o tym, że dobór odpowiednich listew jest równie ważny. Mowa tutaj przede wszystkim o ich funkcjach użytkowych.

Dzięki listwom ściana jest chroniona przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, które mogłyby się pojawić na skutek codziennego użytkowania posadzki albo podczas odkurzania i mycia. Oprócz tego układając panele, drewno nie dochodzi całkowicie do ścian. Właśnie dlatego kolejnym zadaniem listew jest ukrycie szpar, a co za tym idzie – zabezpieczenie desek czy paneli przed przesuwaniem się albo wyrwaniem.

Jak listwy podłogowe wpływają na estetykę pomieszczenia? 

Funkcjonalność jest jedną z ważniejszych kwestii, które biorą pod uwagę osoby wykańczające wnętrza. Jednak niemniej istotną kwestią jest estetyka. Podłoga jest wizytówką salonu czy sypialni, dlatego po położeniu podłogi drewnianej czy paneli winylowych należy zadbać o to, aby wykończyć ją listwami przypodłogowymi. We wnętrzach wykończonych w klasycznym stylu najczęściej mają kolor podłogi, co sprawia, że pomieszczenie wygląda estetycznie i elegancko.
Niektórzy jednak decydują się na zastosowanie kontrastowych zestawień, dzięki czemu salon czy sypialnia nabiera ciekawego charakteru. Co więcej, w zależności od preferencji można wybrać listwy, które są gładkie albo mają proste frezy czy inne zdobienia. W razie potrzeby pod listwami można też ukryć kable, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie panował porządek.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki