Darmowa dostawa od 250 zł.
Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Korek na ścianę jako element dekoracyjny – czy to dobry pomysł?

15.09.2021
#KOREK ŚCIENNY

Korek na ścianie może spełniać wiele funkcji. Jedną z nich jest poprawa estetyki pomieszczenia oraz nadawanie mu wyjątkowego, ciepłego klimatu. Szukając sposobu na ocieplenie wnętrza, warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Wyjaśniamy, dlaczego boazeria korkowa doskonale pasuje do każdego pomieszczenia i jakie są jej najważniejsze zalety.

 

Korek na ścianę – co to jest?

Dekoracyjny korek ścienny to naturalny materiał, który wyróżnia się ciekawymi właściwościami. Nie tylko pięknie wygląda, ale także stanowi izolację termiczną oraz akustyczną, dzięki czemu możemy cieszyć się ciepłem i ciszą w domu lub mieszkaniu. Korek na ścianę to cienkie i niewymagające skomplikowanego montażu arkusze naturalnego, pozyskanego w bezpieczny dla środowiska sposób korka. Nowoczesne sposoby produkcji pozwalają połączyć brak negatywnego oddziaływania na środowisko oraz unikalny wygląd materiału wykończeniowego, który cechuje się różnorodną kolorystyką oraz fakturą.

 

Dlaczego warto zdecydować się na boazerię korkową?

Często szukamy ciekawego sposobu na szybką zmianę wyglądu naszej prywatnej przestrzeni. Jeżeli zależy nam na wyjątkowym efekcie dekoracyjnym oraz chcemy odczuć dodatkowe korzyści, to korek dekoracyjny będzie najlepszym rozwiązaniem. Kładzie się go na ścianie podobnie jak tradycyjne tapety, jednak sam proces montażu jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy. Korkiem możemy obłożyć jedną lub kilka ścian, wpływając w ten sposób na klimat w pomieszczeniu oraz nadając mu unikalny, stylowy wygląd. Oprócz walorów dekoracyjnych korek na ścianę ma także inne zalety. Materiał ten jest elastyczny i wytrzymały, dlatego możemy zabezpieczyć nim np. ścianę za łóżkiem lub obok łóżka dziecka. Co w ten sposób zyskamy? Przede wszystkim ochronę przed urazami, bo amortyzujący korek pomoże uniknąć nabicia sobie guza podczas dziecięcych szaleństw. Co więcej, materiał ten doskonale tłumi odgłosy, a także ociepla pokój, co jest szczególnie ważne np. w przypadku mieszkania w bloku, z którego ciepło ucieka przez ściany do sąsiada. Korek dekoracyjny na ścianę to rozwiązanie idealne także do salonu, jadalni, przedpokoju, a nawet kuchni. Odpowiednio zabezpieczony doskonale sprawdza się także w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności i jest bezpieczny dla alergików.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki