Darmowa dostawa od 250 zł.
Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Jakie kleje nadają się do montażu korka na ścianach i podłogach?

19.05.2022
#MONTAŻ KORKA

Korek jako materiał stosowany w budownictwie ma szereg zalet. Jest w stu procentach naturalnym tworzywem (zdejmowanym z drzew dębu), estetycznie wygląda, posiada świetną izolację cieplną i dźwiękową, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego. Kiedyś stosowny głównie jako materiał izolacyjny, dziś jest coraz częściej używany jako główna powierzchnia ścian i podłóg. Świetnie sprawdza się w przestrzeniach kreatywnych (np. salach konferencyjnych, biurach innowacyjnych firm), pokojach dziecięcych, salonie, kuchni czy sypialni. W dobie, gdy coraz większą wagę przykładamy do troski o klimat, korek posiada zerową emisyjność, co sprawia, że stosowanie tego materiału jest neutralne dla naszej planety. A jakie kleje sprawdzają się do montażu korka na ścianach i podłogach?

Wybieramy klej

Do korka możemy używać klejów uniwersalnych, polecanych przez naszą firmę, takich jak dostępny w puszce klej kontaktowy Multik (stworzony na bazie kauczuku) czy klej w formie sprayu Ultraflex (na bazie kauczuku syntetycznego).

Gdy po montażu korka na ścianie lub podłodze zostanie pewna ilość kleju, będziemy mogli go użyć również do klejenia innych materiałów. Obydwa omawiane kleje są dostępne od ręki w ofercie naszej firmy. Charakteryzuje je szybki czas schnięcia oraz to, że po użyciu konstrukcja szybko osiąga spoistość.

Przed użyciem kleju powinniśmy oczywiście odpowiednio oczyścić powierzchnie, gdyż później korekty mogą być niemożliwe, a w trakcie samych prac zadbać o równomierne rozprowadzenie kleju. Sam montaż korka na ścianie lub podłodze warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie budowlanej - choć zadanie wydaje się proste, zawsze bezpieczniej skorzystać z pomocy fachowca.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą gdzie znajdą Państwo szeroką gamę podłóg korkowych (po których miło się przechadza) oraz dekoracyjnych korków ściennych, które sprawią, że w domu lub biurze zagości natura oraz dedykowanych do nich specjalistycznych klejów. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki