Darmowa dostawa od 250 zł.
Twój koszyk 0 zł
Lista wpisów
Lista wpisów

Czy korek na ścianie sprawdza się jako izolacja akustyczna?

28.02.2022
#KOREK NA ŚCIANIE

Materiał, jakim jest korek, zna każdy z nas. Występuje on bowiem w wielu różnych formach, takich jak m.in. korki do butelek, czy wygodne tablice do przypinania informacji. Jednak liczba zastosowań tego oryginalnego materiału jest znaczenie większa. Na uwagę zasługuje, chociażby to, że korek świetnie sprawdza się jako ozdoba ścian, która dodatkowo zapewnia izolację akustyczną. Jak to możliwe? W naszym artykule omawiamy ten temat.

Czy korek sprawdzi się jako izolacja akustyczna?

Jak pokazuje praktyka, korek może stanowić doskonałą izolację akustyczną. Szacuje się, że rozwiązanie o grubości trzech milimetrów potrafi wytłumić hałas o około 18 dB., co stanowi świetny wynik jeśli chodzi o poziom redukcji niepożądanych dźwięków. 

Wykorzystanie korka pozwala stworzyć przyjazną, cichą przestrzeń dedykowaną do spania, pracy, czy rozwijania swojego hobby muzycznego (korek zmniejsza zjawisko echa). Materiał ten świetnie wygłusza także pracę różnego typu urządzeń.  

Jakie są dodatkowe zalety korka?

Jednak izolacja akustyczna to nie jedyna zaleta tego ciekawego materiału. Na uwagę zasługuje także to, że korek jest niezwykle estetyczny i wpisuje się w popularny obecnie styl eko. Dodatkowo dzięki swojej charakterystyce sprawia, że pomieszczenie nabiera nowego, ciepłego charakteru i zachęca do odpoczynku (posiada tzw. ciepło własne).

O czym jeszcze warto pamiętać? Korek zapewnia doskonałą izolację termiczną, a do tego uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Jest materiałem odpornym na wilgoć, a także na powstawanie grzybów i pleśni, dzięki czemu sprawdzi się w pomieszczeniach o specjalnych wymaganiach (kuchnia, łazienka). Korek zachwyca jeśli chodzi o trwałość, wytrzymałość i zachowywanie właściwości estetycznych i fizycznych. Dodatkowo: 

  • jest bezpieczny, ponieważ trudno się spala,
  • jest łatwy w utrzymaniu,
  • nie odkształca się pod wpływem użytkowania, 
  • nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jest polecany dla alergików. 
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki